Şartlar & Koşullar

Kullanım Şartları

Bu bölüm sitenin genel kullanım şartlarını, bununla ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermektedir.

İş bu Üyelik sözleşmesi(bundan böyle SÖZLEŞME olarak anılacaktır). dogabuket.com adresinde alışveriş yapmak üzere yer alan tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle ÜYE veya KULLANICI  olarak anılacaktır.) ile dogabuket.com arasında üye kayıt aşamasında yapılmıştır.


1.Kullanım
1.a.www.dogabuket.com ‘e üye olabilmek için üyelik formunun eksiksiz doldurulması zorunludur. 
Bu forma aktarılan bilgilerin doğruluğunu üyelik isteğinde bulunan KULLANICI kayıtsız şartsız taahhüt eder. 
1.b.KULLANICI, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin dogabuket.com tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. 
Kullanıcı bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, 
beyan ve taahhüt eder.
1.c.KULLANICILAR, dogabuket.com 'a üye olmak aracılığıyla işbu sözleşme'nin tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.
1.d. dogabuket.com herkese açık bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler, ücretsizdir.
Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:
- Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.
 -Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda. 
-Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan ÜYE sorumludur. Aynı şekilde ÜYE, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye’ye aittir. 
- Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda. 

2.Sorumluluklar
2.a. dogabuket.com'u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarca paylaşılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır.
2.b. Üye, dogabuket.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile doagbuket.com'un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üye'ye aittir. 
2.c. İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya doagabuket.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, dogabuket.com  tarafından geçici veya sürekli olarak üye'nin doagabuket.com’dan yararlanması engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.  
2.d. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin dogabuket.com’u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı  gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
2.e. dogabuket.com ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve dogabuket.com tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden dogabuket.com sorumlu tutulamaz.  
2.f. Üye, dogabuket.com’dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz. 
2.g.Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, müşteri tarafından dogabuket.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder. 
2.h. dogabuket.com ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı dogabuket.com silip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.


3.İçerik Kullanımı
3.a.dogabuket.com’ da sunulan görsel, yazısal içerik kişisel kullanım içindir.dogabuket.com’un içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya doagbuket.com’un  izni olmadan link vermek yasaktır. 
3.b. Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı dogabuket.com’a ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır. 


4.Teslimat Şartlarımız
4.1. Sipariş iptal işlemini teslimattan 3 saat önce yapmanız gerekmektedir.
4.2. Alışverişiniz esnasında meydan gelecek anlaşmazlıklar çiçek bedeli ile sinirlidir.
4.3. Sipariş ile ilgili belirtilen bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması.
4.4. Ödeme araçlarında provizyonun alınması.
4.5. Belirtilen telefon numarası ve e-mail adreslerinden bağlantı kurulabilir olması.
4.6. Teslim Saati stok, hava, trafik ve uzaklığa göre değişebilir.
4.7. Ambalajlar ve yan ürünler mevsime ve stok durumuna göre değişebilir.
4.8. Olumsuz koşullarda sipariş kabul etmeme ve siparişi iade etme hakkımız vardır.
4.9. Ayni Gün Teslimlerde En Son Sipariş Kabul Saati: Ayni gün teslimlerde en son sipariş kabul saati 17:00. Sevgililer günü ve Anneler günü gibi özel günlerde teslim saatlerinde garanti verememekteyiz. Bu gibi özel günlerde en az bir gün önceden sipariş vermenizi tavsiye etmekteyiz ve aynı gün yerine ulaşamayan siparişleri ertesi gün dağıtıma vermekteyiz.
4.10. Şehir Merkezi Dışında Yerlere Teslim: Fiyatlar şehir Merkezi sayılan yerler için geçerlidir. Şehir Merkezi dışındaki yerlere fark isteme veya yoğun günlerde siparişi ret etme hakkımız vardır.
4.11. Alıcı Çiçeği Kabul Etmez ise; Alıcının isteyerek çiçeği kabul etmeme durumunda çiçek merkezimize geri getirilir ve 3 gün merkezde saklanır. Bu 3 gün içinde merkezden alınmayan çiçek imha edilir. Siparişlerinizin alıcı tarafından kabul edilmediği durumlarda ücret iadesi yapılmaz
4.12. Alıcı Adreste Bulunamaz ise; Alici Evde Yoksa Çiçek sırası ile kapı komşusu, apartman görevlisi, bunlarda bulunamaz ise kapıya bırakılır. İş yerlerinde Danışma veya Güvenliklere teslim edilir. Siparişlerinizde Adres ve Tarih Değişikliği Siparişleriniz hazırlanmadığı ve yola çıkmadığı müddetçe bu hakkınız vardır. Ancak hazırlandıktan sonra teslim tarihi ve adres değişikliğinde ücret talep edilir. Teslim Saatleri Sipariş teslimi 09.00-21.00 saatleri arasında yapılır.
Uyarı ihtilaf halinde firmamız ürün bedeli kadar sorumludur.Gerektiğinde firmamız siparişi tek taraflı olarak ürün bedelini geri ödeyerek iptal etme hakkına sahiptir.

5. Garanti İade Şartları
Katalogdaki canlı çiçek ürünlerimizin tanıtım fotoğraflarındaki resimler mevsim çiçeklerine uygun olarak başka bir çiçek ile değiştirilebilir. Model birebir olur fakat içerisinde barındırdığı çiçek, mevsim çiçeklerinin bulunabilirliğine göre değişim gösterebilir. Sitemiz üzerinden alışveriş yapan müşterimiz bu uyarıyı dikkate almış ve kabul etmiş sayılır. Bu uyarı ile birlikte Firmamızdan, konuyla ilgili Yasal hiçbir hak iddia edilemez!... Siz değerli Doğa Buket müşterilerine duyurulur.

6.Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü 

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Muğla Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.  
dogabuket.com aşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. doagbuket.com’u ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da tekrar ziyaret etmeniz değişebilecek üyelik ve kullanım şartlarını görmeniz açısından önemlidir.

En Çok Satılanlar

Hızlı Ödeme

Hızlı Ödeme

Yandaki "Fiyat Seçen..

0,00TL KDV Hariç: 0,00TL

Papatya Buketi

Papatya Buketi

Beyaz papatyalar ile..

61,00TL KDV Hariç: 51,69TL

Günün Neşesi

Günün Neşesi

Cam vazo içerisinde ..

85,00TL KDV Hariç: 72,03TL

Mor Orkide

Mor Orkide

Seramik saksı içeris..

90,00TL KDV Hariç: 76,27TL